انتخاب رشته

معرفی دانشگاه شهید بهشتی بخش اول

معرفی دانشگاه شهید بهشتی بخش اول

اطلاعات عمومی دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی یکی از دانشگاه های مهم و پیشگام در تولیدات علمی و ایجاد رشته های نوین و کاربردی در کشور می باشد که توانسته است در پیشرفت علمی تحقیقاتی مراکز صنعتی و غیر صنعتی نقش آفرین باشد.
اعضاء هیئت علمی این دانشگاه از نظر تعداد و همچنین از نظر سطح تحصیلات وسوابق اگر نگوئیم بی نظیر قطعا کم نظیر است. مراکز تحقیقاتی، دانشکده های فعال و گروه های آموزشی توانمند و روابط عمومی فعال این دانشگاه، این مرکز علمی را کانون توجه اندیشمندان ساخته است.

دانشکده علوم ریاضی دانشگاه شهید بهشتی

رشته ریاضی ابتدا در سال 1348 تحت پوشش دانشکده علوم ایجاد شد ، و از آن زمان به فعالیت آموزشی خود ادامه داد تا اینکه به خاطر نیاز جامعه و لزوم گسترش آن در روز 7/2/1374 مقارن با بیست و هفتمین سمینار روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور، گروه ریاضی تبدیل به دانشکده ریاضی شده و رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

هم اکنون دانشکده علوم ریاضی با سه گروه آموزشیِ زیر فعالیت می­کند:

  • گروه آموزشی ریاضی محضو دبیری

  • گروه آموزشی ریاضی کاربردی

  • گروه آموزشی آمار و رایانه

سطوح تحصیلی

زمینه­ های تحصیل و گرایشات تحقیق عبارتند از:

جبر

نظریه عدد

هندسه دیفرانسیل

آنالیز غیر خطی

اشتباهات محاسبه درکامپیوتر

آنالیز رقمی

علوم دینامیک شمارشی سیالات

فرآیند پردازش

آمار

معاملات جزئی و چند مجهولی

معادلات انتگران

تئوری ریاضیات

فیزیک وگرافیک

امکانات آزمایشگاهی

دانشکده علوم ریاضی دارای آزمایشگاه آموزشی و پژوهشی آمار با دارا بودن شبکه NT و نرم افزارهای مختلف ریاضی و آمار می باشد. دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی، این دانشکده از قدمتی دیرینه در امر آموزش و تحقیق برخوردار است که سابقه آن به سال۱۳۵۵باز می‌گردد و در دانشگاه شهید بهشتی به دانشکده فنی نیز معروف است، زیرا تقریبا تنها دانشکده‌ی مهندسی این دانشگاه است.

 نوشته شده   توسط  انتخاب رشته  |  نظر بدهید